הפיה 1
אמונות טפלות ואוכל 3

מרציפן

אם רוצים שליולדת יהיה הרבה חלב, כדאי לתת לה מרציפן. כך לפחות מאמינים הספרדים וגם הפולנים.אם רוצים שליולדת יהיה הרבה חלב, כדאי לתת לה מרציפן. כך לפחות מאמינים הספרדים וגם הפולנים.


מלפפון

העיראקים, המרוקאים והספרדים מאמינים שאם אישה נוגעת בצנצנת המלפפונים החמוצים במהלך ימי הווסת, הם יתקלקלו מייד. על פי אמונתם, בזמן הווסת לא מומלץ לאישה לבשל מאכלים המכילים חומץ, מפני שטעמם יהיה מר ולא מוצלח.
פרוסות מלפפונים גם יפיגו כאבי פרקים ושרירים, וכן יטהרו את העור ואת הנפש.


נענע

על פי הקבלה והרפואה הסינית לנענע יש תכונות מרפא רבות. טיפות  מיץ נענע על הראש, יפיגו את הכאב. ענף נענע בבית ימנע מחלות, עלי נענע מיובשים בכיס יביאו כסף וממון, והספרדים מאמינים שזר עלי נענע מתחת למיטתה של יולדת, יזרז את הלידה.על פי הקבלה והרפואה הסינית לנענע יש תכונות מרפא רבות. טיפות  מיץ נענע על הראש, יפיגו את הכאב. ענף נענע בבית ימנע מחלות, עלי נענע מיובשים בכיס יביאו כסף וממון, והספרדים מאמינים שזר עלי נענע מתחת למיטתה של יולדת, יזרז את הלידה.


סוכריות

יהודים בכל העולם יודעים שזריקת סוכריות מביאה מזל טוב. לא רק בבר המצווה, אלא גם בחתונות ובאירועים משפחתיים משמחים.
כשתינוק מגיע בפעם הראשונה אל הבית, מומלץ לתת לו סוכריות הידועות כמגרשות שדים רוחות ומזיקים למיניהם.


עוף

קיימת אמונה שעל פיה אם העוף לא מתבשל - נועצים בו שתי ציפורניים, והוא מתבשל תוך רבע שעה. אם נותנים לאדם חולה לשתות ציר עוף, הוא יבריא מייד. אם שופכים את הציר בגינה, הבית יהיה מוגן מעין רעה במשך שנה.


עדשים

כשסבתא מכינה מרק עדשים, כדאי מאוד לשתות, מפני שהוא מביא מזל שפע והרבה כסף.כשסבתא מכינה מרק עדשים, כדאי מאוד לשתות, מפני שהוא מביא מזל שפע והרבה כסף.


פטרוזיליה

במזרח התיכון רווחת האמונה שאכילת פטרוזיליה מגינה עלינו מפני נזלת. ואם כבר הצטננתם, הרתיחו את עלי הפטרוזיליה ושתו. זו סגולה לרפואה מהירה מהצינון.במזרח התיכון רווחת האמונה שאכילת פטרוזיליה מגינה עלינו מפני נזלת. ואם כבר הצטננתם, הרתיחו את עלי הפטרוזיליה ושתו. זו סגולה לרפואה מהירה מהצינון.

קינמון

ע ל פי תורת המיסטיקה, הקינמון טוב למזל ולהגנה ומגביר את הכוח הנפשי והפיזי. ע ל פי תורת המיסטיקה, הקינמון טוב למזל ולהגנה ומגביר את הכוח הנפשי והפיזי.


רוזמרין

הנוצרים מייחסים לצמח הרוזמרין תכונות טיהור וקדושה. גם אצל היהודים הרוזמרין נחשב כצמח מטהר, ושריפתו בתוך קערית עוזרת נגד עין הרע ומגרשת רוחות ושדים. הנוצרים מייחסים לצמח הרוזמרין תכונות טיהור וקדושה. גם אצל היהודים הרוזמרין נחשב כצמח מטהר, ושריפתו בתוך קערית עוזרת נגד עין הרע ומגרשת רוחות ושדים.


שום

על פי הרפואה הסינית השום מצוין לטיפול במחלות, בייחוד בהצטננות ובנזלת. בנוסף, הוא ידוע כמונע חלומות רעים, מגרש שדים מפאת ריחו החריף ומפיג כאב ברגע שמשפשפים אותו על מקום כואב ופגוע.
על פי האמונה הספרדית, אם מניחים שן שום מתחת למיטת תינוק שזה עתה נולד, תהיה לו ברכה והצלחה בחיים. על פי אותה אמונה, צריך להקפיד לקלף את השום מלמעלה ולא מלמטה, כדי שהשדים לא יקפצו.מקור: מגזין דרך האוכל

הוספת תגובה

חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

שונט (63)
ykhkv (64)
אם את/ה מאמין באמונות טפלות?
לקישורים נוספים...
שם הקובץ
לרשימת הקבצים המלאה...